DOLAR: 5.69 TL
EURO: 6.29 TL

YouTube Premium Deneme Süresi Düşürüldü

1 yıl önce
21 kez görüntülendi

YouTube Premium Deneme Süresi Düşürüldü

Bu ay Türkiye’de hizmete başlayan YouTube Premium, YouTube Music’in de içinde bulunduğu 3 aylık ücretsiz deneme süresinde değişikliğe gidildi.

YouTube Premium, ücretsiz içerik servisi politikasıyla hayatımıza giren YouTube’un ücretli hizmeti olarak kısa bir süredir Türkiye’de hizmet veriyor. İçeriğinde Spotify rakibi Music servisi ve özel içeriklerin bulunduğu Originals desteği de bulunan Premium, ücretsiz deneme süresinin ardından aylık minimum 16,99 TL ücret karşılığında kullanılabiliyor. Hizmetle birlikte YouTube’daki tüm reklamlar da ortadan kalkıyor, videolar depolanarak internetsiz şekilde izlenebiliyor.

Premium’un ülkemizde kısa sürede çok sayıda kullanıcıyı çekme nedenlerinden en önemlisi, 3 aylık ücretsiz deneme sürümüydü. Nitekim YouTube’un bu teklifi oldukça kısa süre için geçerli oldu. Platform, artık daha kısa sürelerle ücretsiz başlangıç üyeliği sunuyor. Artık YouTube Premium sayfasına girdiğinizde 1 aylık ya da 2 aylık ücretsiz teklifiyle karşılıyorsunuz.

Çoğu kullanıcı YouTube’da dolaşırken 1 aylık öneri kartları görüyor ve Premium sayfasında da aynı teklifle karşılaşıyor. Ancak zaman zaman YouTube’un 2 aylık bir teklif de sunduğu görülüyor. Bu durumun neye göre belirlendiği ise tam bir muamma. Zira YouTube, ne ücretsiz hizmet süresini düşürdüğünü duyurdu ne de daha önceden bu süreye ilişkin bir açıklama yaptı.

Bu durum, daha önce 3 aylık teklifle YouTube Premium’a üye olanları etkilemiyor. Sadece yeni gelecek kullanıcıları ilgilendiriyor. 3 aylık sürenin düşürülmesiyle Türkiye’deki YouTube Premium talebinin düşeceği tahmin ediliyor. Anlaşılan o ki YouTube, 2019 tamamlanmadan Türkiye pazarındaki ilk ödemelerini almak istiyor.

 

YouTube Premium Deneme Süresi Düşürüldü Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık