DOLAR: 5.55 TL
EURO: 6.16 TL

WordPress Yazı Editörüne Buton Ekleme

10 ay önce
514 kez görüntülendi

WordPress Buton Eklemek

wordpress’in en güzel yönlerinden bir tanesi de HTML/CSS/PHP yani kod bilgimiz olmasa bile bir çok işlevi eklentiler sayesinde kolayca uygulanabilir olmasıdır. Bu yazımızda wordpress’e buton ekleme  üzerine olacak , genelde bir çok kullanıcı google’ ye “buton ekleme” yada “wordpress buton ekleme” yazdığımızda karşımıza çıkan sonuçların bir çoğu ileri derecede kodlama bilgisi gerektiren anlatımlar oluyor . Aslında hiç bir şekilde kodlarla boğuşmadan  wordpress buton ekleme eklentisi sayesinde tek bir satır kod yazmadan sitenize buton ekleyebilirsiniz .

Forget About Shortcode Buttons

Zengin metin editörüne ve temalarınıza CSS düğmeleri eklemenin görsel bir yoludur. Yayın editörüne kısa kodlar eklemek yerine, gerçek ve stillenmiş düğmeler eklersiniz – yazı düzenlerinize ve sayfalarınıza çok daha doğal düğmeler ekleme işlemini yaparken, yazı düzenleyicinin görünümünü ve kullanılabilirliğini geliştirirsiniz.

Bu eklenti, web sitenize yayınlanacak içeriği eklediğiniz editör ekranından CSS tarzı düğmeler eklemenize olanak tanır. Ve bu konuda harika olan şey, düğmelerin beğeninize göre özelleştirilebilmesi ve bir çekicilik gibi işlev görebilmesidir.

Forget About Shortcode Buttons eklenti kurulumu

Adım 1: Eklentiyi Kur ve Etkinleştir

Eklentiler> Yeni Ekle‘ye gidin ve

Arama sekmesinden  Forget About Shortcode Buttons  arama yapın.  Şimdi Yükle’ye tıklayın.

Kurulum işlemini tamamlamak için Eklentiyi Etkinleştir üzerine tıklayın. Ve bu kadar. Ek yapılandırma yok, uygulanacak ayarlar yok, hiçbir şey yok. Kullanımı için eklentiyi kurun ve etkinleştirin.

Adım 2: Buton oluşturma 

wp Buton oluşturma

 

3. Adım: Düğmenizi Özelleştirin

Ekleme Düğmesine tıkladıktan sonra, web sitenizin görünümü ve izlenimine uyacak şekilde düğmenizdeki bazı şeyleri değiştirebilmeniz için bir açılır pencere belirecektir.

Forget About Shortcode Buttons eklentisi kullanımı

Properties Sekmesi

Tek yapmanız gereken ekleyeceğiniz butonun text kısmında ne yazacağını belirlemek ve URLkısmına butona tıklanınca ziyaretçiyi hangi adrese yönlendireceğini girmek.

Text Color :kısmında butonun üzerinde yazan yazının rengini,
Button Color : kısmından butonun rengini,
Type: kısmından butonun çerçevesinin şeklini,
Size: kısmından ise butonun büyüklüğünü belirleyebilirsiniz.


Icons Sekmesi

Eklentinin sunduğu diğer bir özellikse, butonların başına veya sonuna icon ekleyebilmeniz. Açılır penrecede Icons sekmesine tıkladığınızda, butonunuza eklentinin sunduğu görselleri ekleyebilirsiniz.

None – Before : seçeneklerinden ise, iconu butonun sonuna mı yoksa başına mı ekleyeceğinizi belirliyorsunuz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık