DOLAR: 6.08 TL
EURO: 6.80 TL

Şehir İçi Araç Kullanımının Püf Noktaları

7 ay önce
613 kez görüntülendi

Şehir içi araç kullanımı en tecrübeli sürücüleri bile zaman zaman zorlayabilir. Yoğun trafik, dar sokaklar, dikkatsiz yayalar, çocuklar ve dikkat dağıtan birçok etken şehir içinde araç kullanımını zorlaştırır.

Ayrıca yoğun trafiğin sürücüler üzerinde yarattığı gerginlik de işin içine girince araç kullanmak daha da sıkıntılı hale gelebilir. Bu yüzden şehir içinde araç kullanırken sürücüler her zaman sakinliğini korumalı. Ayrıca yoğun trafikte agresif sürüş teknikleri kullanılmamalı. Agresif sürüş sürücünün daha çabuk yorulmasına neden olur ve kazalara neden olur.

Okul çevrelerinde ve sokak aralarında çocuklara karşı çok dikkatli olunmalı. Sürücüler her zaman yanlış bir adım atabileceklerini düşünerek yayaları kollamalı. Şehir içinde sürat yapılmamalı. Hangi köşe başından ne çıkacağı asla belli olmaz çünkü. Şehir içi trafikte araç kullanımı hakkında daha fazla bilgi için videoları izleyebilirsiniz.

Araç kullanırken yayalarla ilgili nelere dikkat etmeliyiz, Sokak arasında araç kullanırken nelere dikkat etmeliyiz, Yoğun trafikte kendimizi yormadan nasıl araba kullanabiliriz, Araç kullanırken aynaları ne sıklıkla kontrol etmeliyiz,Yoğun trafikte araç kullanırken nelere dikkat etmeliyiz

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık