DOLAR: 5.69 TL
EURO: 6.29 TL

Samsung’tan Şaşırtan Karar

1 hafta önce
12 kez görüntülendi

Dün itibarıyla katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonu Galaxy Fold’un çıkış tarihini duyuran Samsung, Galaxy Fold’un önceki siparişlerinin iptal edildiğini açıkladı.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, uzunca bir süredir katlanabilir telefonu Galaxy Fold üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Aslında bu telefon, birkaç ay önce tamamlanmış hatta ön sipariş sistemi bile aktif edilmişti ancak Samsung’un katlanabilir ekranlı ilk telefonunu test eden kişiler, yaklaşık 24 saat içerisinde Galaxy Fold’u kullanılamaz hale getirdi.

Her ne kadar bazı test kullanıcıları, Galaxy Fold’un ekranının üzerinde bulunan koruyucu katmanı sökerek telefona zarar vermiş olsalar da sorunların çoğu teknik problemlerdi ve neticede Samsung, bu telefonun piyasaya sürülme tarihini erteledi.

Samsung, dün itibarıyla telefonun çıkış tarihini duyurdu. Yapılan açıklamalara göre Samsung Galaxy Fold, bugün itibarıyla Güney Kore’de, ilerleyen günlerde de diğer ülkelerde satışa sunulacak. Ancak şimdi, ilginç bir çıkış yapan Samsung, tüketicilerin daha öncelerden verdiği tüm Galaxy Fold siparişlerini iptal ettiğini duyurdu. Bununla da yetinmeyen Samsung, müşterilere 250 dolarlık (yaklaşık 1.450 TL) hediye çeki verdi.

Samsung’un sipariş iptal ve indirim çeki kararına dair bir e-posta, daha öncelerden Galaxy Fold siparişi veren “M. Brandon Lee” isimli bir YouTuber tarafından paylaşıldı.

Tüm bu yaşananlarla birlikte Samsung, Galaxy Fold için ön sipariş veren müşterilerine iyi diyebileceğimiz bir oranda indirim çeki verdi. Samsung bu sayede, uzunca bir süredir beklettiği katlanabilir ekranlı telefon müşterilerinin gönlünü almayı başaracak gibi duruyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık