DOLAR: 5.92 TL
EURO: 6.53 TL

Instagram’da Uygulama Kısayolları Devreye Giriyor

1 hafta önce
9 kez görüntülendi

Instagram da uygulama kısayolları için çalışma başladı.

Google, 2016’nın sonlarında Android 7.1 Nougat’la beraber uygulamalar için kısayol özelliğini yayınladı. Uygulama kısayolları sayesinde uygulamanın en çok kullanılan özellikleri uygulamaya girmeden açılabiliyordu.

Uygulama kısayolları ile beraber uygulamaların diğer ağırlıklarından kurtularak istediğiniz bir fonksiyonu direkt kullanabiliyorsunuz. Instagram, Android’e bu özellik yıllar önce eklenmiş olmasına rağmen uygulamasına böyle bir destek getirmemişti.

Aslında Intagram, iOS’te uygulama kısayolu özelliğini 2015 yılından beri sunuyor. Yeni gelen bilgilere göre Instagram, Android için karanlık mod temasını yayınlamasının ardından uygulama kısayolları üzerinde de çalışmaya başladı. Ortaya çıkan Instagram kaynak kodlarında dört uygulama kısayolu görünüyor. Android için çalışılan kısayollar iOS’tekilerler aynı: Kamera, Yeni Gönderi, Hareketleri Gör ve Direct.

Uygulama kısayolları için şirketin hala katı kuralları yok. Instagram’a gelecek yeni uygulama kısayollarının ardından Facebook’a da kısayol özellikleri gelebilir.

Instagram’da Uygulama Kısayolları Devreye Giriyor Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık