DOLAR: 5.69 TL
EURO: 6.29 TL

Facebook Yeni Bir Mesajlaşma Uygulaması Sunuyor

3 hafta önce
35 kez görüntülendi

Facebook Yeni Bir Mesajlaşma Uygulaması Sunuyor

Facebook, Instagram’ın yeni mesajlaşma uygulaması Threads ile yeni özellikler sunacak.

Facebook, Instagram’ın yeni mesajlaşma uygulaması Threads üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor. Bu uygulama sayesinde arkadaşlarınızla yerinizi, hızınızı ve hatta telefon batarya durumunuzu paylaşabileceksiniz.

Yeni uygulama, Snapchat’in Instagram’da yakın arkadaş grubuna anlık olarak fotoğraf paylaşmayı sağlayan özelliğine benziyor. Instagram daha önce de Snapchat’in 24 saatte kaybolan görseller özelliğini hikayeler adı altında kendisine uyarlamıştı.

Kullanıcılar bu şekilde otomatik olarak bilgilerini arkadaşlarıyla paylaşabilmeyi seçebilecek. Gelen haberlere göre şu anda uygulama, kesin konum bilgisi paylaşmasa da konum takip özelliği WhatsApp’ta bulunuyor ve Facebook bu yöntemi seçebilir. Firma şu anda uygulamayı şirket içinde test ediyor.

Threads ve Instagram arasında bir senkronizasyon da bulunacak. Mesajlaşma uygulaması Instagram’ın şu anki mesajlaşma şekline benzer şekilde çalışacak. Threads üzerinden arkadaşların hikayelerini görüntülemek mümkün olacak. Threads ayrıca gençler arasında popüler olan TikTok ve Snapchat’ten kullanıcıları kendi bünyesine katmayı da planlıyor.

Son dönemde Facebook etkinliklerinde ‘Gelecek gizliliktir” sloganını kullanıyor. Bu slogan, mahrem ve kişiye özel olmanın gelecekte yeniden popüler olacağına yönelik inanışı da ortaya koyuyor. Facebook da bu nedenle özel mesajlaşma ve grup oluşturma uygulamalarına yöneliyor.

Öte yandan platform üzerinden arkadaşlarınızla paylaştığınız her bilgiyi otomatik olarak Facebook ile de paylaşmış oluyorsunuz. Facebook, verilerin korunması konusunda akla gelen ilk firmalardan biri ancak kötü anlamda. Sık sık kişisel verilerin sızdırılması ile ilgili skandallarla gündeme gelen firma, daha önce de defalarca ceza almıştı. Bu skandalların en büyüğü olan Cambridge Analytica skandalı ise uzun süre gündemi meşgul etmişti.

 

Facebook Yeni Bir Mesajlaşma Uygulaması Sunuyor Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık