DOLAR: 5.69 TL
EURO: 6.29 TL

Chelsea – Liverpool Maçında Sahaya Giren Youtuber Tepki Topladı

1 ay önce
44 kez görüntülendi

Chelsea – Liverpool Maçında Sahaya Giren Youtuber Tepki Topladı

Uluslararası spor müsabakalarının bir ülkede gerçekleşiyor olması ekonomiyi tüm yönleriyle canlandırdığı gibi o müsabaka boyunca yüz milyonlarca insanın o ülkeyle ilgili bilgi sahibi olmasını da sağlıyor.

Chelsea - Liverpool Super CupO nedenle gerek müsabaka öncesi, gerek müsabaka sırasında ve gerekse müsabaka sonrasında sürecin hassas bir şekilde yürütülmesi gerekiyor. Ancak bazen tüm hazırlıklar tamamlandı diye düşünülürken hesapta olmayan bir olay tüm emekleri boşa çıkarabiliyor. Bunun akabinde ayrıca milyonlar harcanarak yapılan onca hazırlık deyim yerindeyse buhar olup uçuyor. Çünkü insan algısı, bir olay ya da durum süresince sadece kötü hatıraları belleğine kaydeder.

Türkiye daha evvel birçok uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptı ve hepsinden de alnının akıyla çıktı. Ancak 14 Ağustos’ta oynanan Super Cup (Süper Kupa) finalinde ülke prestijini sarsan bir olay yaşandı.

Sahaya Giren Youtuber: Deli Mi Ne?

14 Ağustos 2019 Çarşamba akşamı Türkiye saati ile 22:00 itibariyle yalnızca tüm Türkiye değil dünyadaki milyonlarca futbol sever ekranlarının başındaydı. Herkes Super Cup finalinde karşı karşıya gelen Chelsea – Liverpool maçını izledi.

Ancak nedense Türkiye bu müsabaka özelinde yeterince iletişim çalışması gerçekleştirmedi. Bu konu ayrı bir değerlendirme ve inceleme gerektirdiği için derinlemesine girmeyeceğiz. Zira bu yazıda maçın 14. dakikasında sahaya giren Deli Mi Ne? adlı Youtube kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz’ı konuşacağız.

Deli Mi Ne? Abone Kaybediyor

Tüm dünyanın ekrana kilitlendiği Chelsea – Liverpool karşılaşmasının gerçekleştiği Super Cup finalinde maçın 14. dakikasında sahaya giren Youtuber Ali Abdüsselam Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Show TV’den kazandığı 1 milyon 434 bin TL rekor tazminatla gündeme gelmişti.

Aynı Youtuber bu defa sahaya girerek reklam yapmaya kalkıştı. Ancak işler düşündüğü gibi gitmemişe benziyor. Zira kanal çok hızlı bir şekilde abone kaybediyor. Deli Mi Ne? adlı kanal şimdiden 100 bine yakın abone kaybetti. Kanalın şu anki abone sayısı: 4.514.917 Olay öncesinde kanalda 4.583.589 abone bulunuyordu.

Olay Twitter’da Trend Topic Oldu

Olayın akabinde Twitter gündemi bir anda bu olaya fokuslandı desek yanlış olmaz. Twitter kullanıcıları tarafından desteklenen ve Ali Abdüsselam Yılmaz’a tepkilerin dile getirildiği hashtaglarden en popüler olanları şöyle;

  • #10MilyonTLCezaVerilsin
  • #DeliMiNeSanaYakışmadı

Twitter kullanıcıları bu hashtagleri kullanarak yazdıkları tweetlerle, sahaya girerek Türkiye’nin uluslararası düzeyde prestijini sarsan Deli Mi Ne? kanalının sahibine ağır para ve hapis cezaları verilmesi gerektiğini  ifade ettiler. Süreç boyunca tüm gelişmeleri sizlere aktarıyor olacağız. Siz de konuya ilişkin düşüncelerinizi yorum olarak yazabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık